انگلیس از آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط روسیه ابراز نگرانی کرد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، انگلیس و آمریکا پنجشنبه از آنچه به ادعای آنها اقدام روسیه در آزمایش سلاح ضد ماهواره است ابراز نگرانی کردند.

انگلیس از آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط روسیه ابراز نگرانی کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بازسازی ساختمان، آمریکا و انگلیس روز پنجشنبه مدعی شدند روسیه اقدام به آزمایش سلاح های ضد ماهواره کرده است.

فرماندهی نیروهای فضایی آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای مدعی شد که روسیه اقدام به آزمایش یک موشک ضدماهواره کرده است.

ژنرال جان ریموند، فرمانده عملیات فضایی آمریکا ضمن صدور هشدار گفت این آزمایش مصداقی دیگر از تهدیداتی است که ایالات متحده و سیستم های فضایی متحد آن به شکل واقعی با آنها روبرو هستند.

هاروی اسمیث، رئیس اداره فضانوردی انگلیس روز پنجشنبه گفت رفتار مسکو غیرمسئولانه است. او خواستار خاتمه این آزمایش ها شده است.

اسمیث در این بیانیه گفت: ما از نحوه اقدام روسیه در آزمایش یکی از ماهواره ها و پرتاب یک پرتابا با ویژگی های سلاح نگران هستیم.

وی اضافه نمود: اقداماتی نظیر این استفاده صلح آمیز از فضا را تهدید می کنند و تهدیدی علیه ماهواره ها و سامانه های فضایی هستند که دنیا به آنها وابسته است.

این مقام انگلیسی اضافه نمود: ما از روسیه می خواهیم از انجام آزمایش های بیشتر خودداری کنند. ما همچنین از روسیه می خواهیم با انگلیس و سایر شرکا برای ترغیب رفتار مسئولانه در فضا همکاری کنند.

فرماندهی فضایی آمریکا هم با انتشار بیانیه ای روز پنجشنبه گفت که از انجام این آزمایش نگران است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انگلیس از آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط روسیه ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس از آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط روسیه ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید