خبرنگاران جامعه پزشکی کرمانشاه شهید دیگری تقدیم پاسداری از سلامت مردم کرد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، کرمانشاه- خبرنگاران- جامعه سلامت کرمانشاه روز سه شنبه یکی دیگر از ایثارگران خود را در راه سلامتی مردم از دست داد تا ششمین شهید خدمت را در کارنامه ایثار و خدمت رسانی به ثبت برساند.

خبرنگاران جامعه پزشکی کرمانشاه شهید دیگری تقدیم پاسداری از سلامت مردم کرد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیدیت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز سه شنبه به وبلاگ بازسازی ساختمان گفت: دکتر بهمن اسمی متخصص بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که به دلیل ابتلا به کووید 19 در تهران بستری بود به دیدار حق شتافت.

مهدی محمدی اضافه کرد: این پزشک مدافع سلامت و شهید خدمت که دانشجوی ورودی سال 66 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بود و به عنوان مدیر دانشجویی این دانشگاه نیز فعالیت کرده بود، تا پیش از این در بیمارستان های کرمانشاه بخصوص بیمارستان گلستان، ایثارگرانه به بیماران مبتلا به کووید 19 خدمت می کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در پیامی با تسلیت فوت دکتر بهمن اسمی، نوشت: موج بیماری ناشی از ویروس کرونا جان یکی دیگر از همکاران کوشا و عزیزمان در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را گرفت و این جمع مدافع سلامت مردم را ، داغدار کرد.

در ادامه پیام دکتر محمودرضا مرادی آمده است: دکتر بهمن اسمی که فرزند همین دانشگاه بود، علاوه بر اینکه در مقطعی به عنوان مدیر امور دانشجویی فعالیت نمود، در کسوت پزشک عمومی و سپس متخصص بیهوشی در بیمارستان های شهر کرمانشاه و شهرستان هرسین، صادقانه به مردم استان خدمت نمود.

این پیام می افزاید: جامعه پزشکی کرمانشاه با تنی زخمی از جنگ شبانه روزی و طاقت فرسا با کرونا، فقدان این پزشک دلسوز و مردمی را که در بحران کرونا در خط اصلی و مقدم مبارزه، به ویروس مبتلا شده و سرانجام جان عزیز خود را از دست داده و به خیل شهدای خدمت پیوست، جانکاه و سخت دانسته و بر این مصیبت ، داغدار و اندوهبار شدند.

در ادامه این پیام همچنین آمده است: اینجانب با قلبی سرشار از غم از دست دادن همکاران گرامی ، از سوی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به خانواده و دوستان، بازماندگان و خویشان آن عزیز سفر کرده تسلیت می گویم و شادی روح آن مرحوم را از خداوند بزرگ مسئلت می نمایم.

دکتر مرادی یادآوری کرد: همچنین یادآوری می کنم که متاسفانه بی مبالاتی و بی توجهی عده ای از مردم به دستورات بهداشتی، موجب از دست رفتن چنین سرمایه های گرانبهایی برای استان و کشور می شود و لازم است بدانیم که مبارزه با این بیماری نیازمند عزم جدی همگانی بوده و هرگونه کوتاهی، عواقب سخت و زیانباری در پی خواهد داشت.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 14 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 751 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 560 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 314 هزار و 786 نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری اضافه کرد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 212 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 17 هزار و 617 نفر رسیده است.

وی گفت: استان های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در شرایط قرمز قرار دارند.

به گفته او همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در شرایط هشدار قرار دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جامعه پزشکی کرمانشاه شهید دیگری تقدیم پاسداری از سلامت مردم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جامعه پزشکی کرمانشاه شهید دیگری تقدیم پاسداری از سلامت مردم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید