سفارت ایران در بیروت از وصول کمک های بشردوستانه به لبنان خبر داد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، سفارت ایران در بیروت از ارسال حامل کمک های بشردوستانه ایران به لبنان خبر داد و گفت که چهارمین محموله طی روزهای آینده به بیروت خواهد رسید.

سفارت ایران در بیروت از وصول کمک های بشردوستانه به لبنان خبر داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بازسازی ساختمان، منبعی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت از ارسال کمک های بشر محبت آمیز کشورمان به لبتان خبر داد.

این منبع امروز در گفت وگو با وب سایت خبری العهد لبنان گفت که کمک های ایران برای مردم لبنان شامل سه هواپیما بود که طی دیروز و عصر امروز به بیروت رسیده است.

منبع مذکور وزن کمک های بشر محبت آمیز ایران به لبنان را 95 تن گفت و گفت که قرار است چهارمین هواپیمای حامل کمک های ایران از قبیل تجهیزات پزشکی، دارو و تجهیزات ویژه درمان فوری طی روزهای آینده در فرودگاه بیروت به زمین بنشیند.

منبع سفارت ایران در بیروت همچین اضافه نمود که سه هواپیمای مذکور تجهزات یک بیمارستان میدانی از نوع آر.دی.اچ را نیز با خود حمل می کرد و قرار است به وسیله تیم پزشکی ایران که متشکل از جراحان و پرستاران است، آن را راه اندازی و مدیریت کنند.

به گفته این منبع، جمعیت هلال احمر ایران نیز با حضور علی اصغر، کننده سفیر ایران در لبنان و جواد فلاحی، کننده هلال احمر ایران در لبنان، هدیه بشرمحبت آمیز خود را به کننده حسین محیدلی، وزیر بهداشت این کشور تقدیم کرده است.

به دنبال وقوع انفجار در بندر بیروت و جان باختن شمار زیادی از شهروندان لبنانی، وزارت خارجه ایران ضمن اعلام همبستگی با دولت و مردم لبنان از آمادگی تهران برای کمک به آن ها خبر داد.

سازمان ملل و صندوق بین المللی پول خسارت وارده بر شهر بیروت را میلیاردها دلار برآورد کرده اند و بر ضرورت کمک به لبنان برای بازسازی پایتختش تأکید داشته اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سفارت ایران در بیروت از وصول کمک های بشردوستانه به لبنان خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایران در بیروت از وصول کمک های بشردوستانه به لبنان خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید