آتش حمله به کنگره را ترامپ دامن زد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، وزیر دفاع پیشین آمریکا با اعلام اینکه حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره این کشور از سوی ترامپ دامن زده شد، گفت: تشدید تهدیدهای داخلی علیه آمریکا را هم بایستی به همان مقدار و میزان مسائل خارجی علیه کشور در نظر گرفت و مورد آنالیز قرار داد.

آتش حمله به کنگره را ترامپ دامن زد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان از ایسنا، جیمز ماتیس، وزیر دفاع پیشین آمریکا در جریان یک رویداد آنلاین به فهرستی از تهدیدهای امنیتی نظیر کره شمالی، روسیه، چین و تروریسم بین المللی اشاره نمود اما بعد توجهش را به سمت کشورش معطوف ساخت و گفت: در حال حاضر، تهدیدهای داخلی شامل فقدان وحدت در زمینه زیربنای توافق دموکراسی آمریکا و اتفاقی که در ششم ژانویه با تحریک ترامپ رخ داد، متوجه حال کشور است.

ماتیس همچنین گلوبالیسم را به عنوان منشا اصلی اختلافاتی دانست که به حمله حامیان ترامپ به کنگره منجر شد و ادامه داد: گلوبالیسم در بخش های عظیم کشور خوب نبوده است.

وزیر سابق دفاع آمریکا همچنین گفت: توافق های تجاری در کشور اثرات جانبی داشته اند و باعث شده اند تا بعضی از آمریکایی ها از نظر مالی ضربه بخورند و دیگر برای آینده امیدی نداشته باشند. وقتی مردم امید خود را از دست می دهند، تمایل بیشتری به گوش دادن به تئوری های توطئه و سایر موارد دارند.

ماتیس این اظهارات را در جریان گفتگویی آنلاین با مایکل ویکرز، معاون سابق وزیر دفاع در امور اطلاعات مطرح نمود؛ ویکرز گفته بود که کشور با تهدیدهای رو به رشدی از جانب ملی گرایان سفیدپوست و سایر افراط گرایان داخلی روبروست.

منبع: جام جم آنلاین

به "آتش حمله به کنگره را ترامپ دامن زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش حمله به کنگره را ترامپ دامن زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید