توصیه جدید در اسپانیا برای جلوگیری از شیوع کرونا؛ سکوت کنید

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، علاوه بر اسپانیا پزشکان فرانسوی هم توصیه های جدید خود را برای کند کردن شیوع ویروس منتشر کردند. آن ها توصیه کردند که صحبت در حمل و نقل عمومی متوقف شود.

توصیه جدید در اسپانیا برای جلوگیری از شیوع کرونا؛ سکوت کنید

وقت حرف زدن تمام شد. دست کم در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون اینگونه است جایی که از مسافران خواسته می شود سکوت کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود. این شهر اسپانیایی در معرفی حمل و نقل سکوت پیشگام بود و برخی مناطق دیگر اسپانیا نیز این الگو را اتخاذ کرده اند. این ایده توصیه های کارشناسان حوزه بهداشت را پیگیری می کند.

به گزارش یورونیوز، ماریا کروز مینگیلون، محقق در شورای تحقیقات ملی اسپانیا به رسانه های محلی گفت افرادی که فریاد می زنند یا با تلفن صحبت می کنند، می توانند تا 50 برابر ذرات بیشتری به اطراف منتشر کنند.

ایسیر گاوین والس، وزیر زیرساخت ها در دولت محلی کاتالونیا به یورونیوز گفت که مطالعات علمی در اروپا نشان می دهد حمل و نقل عمومی منطقه خطر برای شیوع بیشتر ویروس نیست با این حال این اقدام می تواند در حفظ سلامتی کمک کند.

وی اضافه نمود: بسکمک از مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی ترس داشتند زیرا رعایت فاصله ایمن سخت است اما با اقداماتی مانند ممنوعیت خوردن یا آشامیدن و سکوت خطرات را کاهش می دهیم.

مقام های اسپانیایی تاکید کردن که این تنها یک توصیه است و عدم رعایت آن جریمه ای در پی نخواهد داشت.

در خطوط ریلی کاتالونیا تابلوهای سبز رنگی داخل واگن های قطار دیده می شود که پیام واضحی دارند: سکوت یا قطارهای بی صدا.

شرکت حمل و نقل عمومی بارسلون کارزار اجتناب از سخن گفتن را کلید زده است. آن ها از طریق پیام رسان های موجود در این شبکه حمل و نقل توصیه های خود را به مسافران منتقل می کنند.

با این حال برخی مخالف این موضوع هستند. خاویر گارسیا، یک شهروند بارسلونی به یورونیوز می گوید: این یک ابتکار احمقانه است. هیچ کس واقعا از این توصیه پیروی نمی کند. من واقعا فکر می کنم از نظر آزادی و حقوق مردم در جهت اشتباهی قرار داریم.

در مقابل وزیر زیرساخت ها در دولت محلی کاتالونیا می گوید که مسافران به طور کلی این توصیه را بسیار خوب پذیرفته اند.

وی اضافه می کند: مردم سعی می کنند از خود محافظت کنند، آن ها این موضوع را به عنوان یک روش طبیعی پیشگیری پذیرفته اند.

جولیا گومز، شهروند 80 ساله می گوید: هرچیزی که به ما کمک کند تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم، خوب است. مردم معمولا به این هنجار احترام می گذارند.

مقامات اذعان می کنند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره تاثیر واقعی این اقدام وجود ندارد.

توصیه پزشکان فرانسوی: در وسایل حمل و نقل عمومی سکوت کنید

علاوه بر اسپانیا پزشکان فرانسوی هم توصیه های جدید خود را برای کند کردن شیوع ویروس منتشر کردند. آن ها توصیه کردند که صحبت در حمل و نقل عمومی متوقف شود.

آکادمی پزشکان فرانسه به مردم توصیه کرده است که در مترو، اتوبوس یا هر جای دیگری که امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد از صحبت کردن خودداری کنند.

منبع: عصر ایران

به "توصیه جدید در اسپانیا برای جلوگیری از شیوع کرونا؛ سکوت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه جدید در اسپانیا برای جلوگیری از شیوع کرونا؛ سکوت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید