خبرنگاران محدودیت کرونایی شهرهای قرمز گلستان بیشتر می گردد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، گنبدکاووس - خبرنگاران - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی مردم گفت که اگر این توصیه ها رعایت نشود اعمال محدودیت هایی کرونایی در شهرستان های با شرایط قرمز این استان بیشتر و شدیدتر خواهد شد.

خبرنگاران محدودیت کرونایی شهرهای قرمز گلستان بیشتر می گردد

هادی حق شناس روز آدینه پس از سرکشی از بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان شهدای 12 دی گنبدکاووس به وبلاگ بازسازی ساختمان گفت: یکی از دلایل مهم افزایش تعداد مبتلایلان به کرونا در شهرهای شرق گلستان، رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و شرکت در مجالس و عزا و عروسی است.

وی اضافه نمود: تنها راه مقابله با این ویروس و پیشگیری و کنترل آن، رعایت توصیه های بهداشتی از جمله ماسک زدن، شستن دست ها و شرکت نکردن در مراسم ها و تجمعات بویژه در شهرستان های با شرایط قرمز بیماری کرونا است.

حق شناس اضافه نمود: در حال حاضر بعضی محدودیت ها توسط فرمانداران شهرستان های دارای شرایط قرمز شیوع کرونا اعمال شده و اگر مردم به توصیه های بهداشتی و محدودیت ها توجه ننمایند ناچار به افزایش و تشدید محدودیت ها هستیم.

وی ادامه داد: مردم گلستان بویژه نواحی شرق آن باید به احترام جامعه پزشکی و پرستاری استان و همچنین خود و خانواده، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

استاندار گلستان گفت: در چند روز گذشته میزان بستری بیماران مبتلا به کرونا یا مشکوک به این ویروس در نواحی شرق گلستان ثابت مانده است.

حق شناس در مورد کمبود نیروی انسانی و بعضی تجهیزات پزشکی و لوازم حفاظت شخصی در بیمارستان های گنبدکاووس، اضافه نمود: محدودیتی برای جذب پزشک، پرستار و نیروی خدماتی مورد احتیاج در مراکز درمانی این شهرستان وجود ندارد و تجهیزات و ملزومات مورد احتیاج به اندازه کافی در اختیار کارکنان مراکز گذاشته می گردد.

هم اکنون 196 بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی گنبدکاووس بستری هستند.

در این بازدید که فرماندار ویژه و مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز حضور داشتند، استاندار گلستان از بخش های مختلف بیمارستان شهدای 12 دی بازدید کرد.

شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

سخنگوی وزارت بهداشت روز آدینه گفت که در 24 ساعت گذشته با فوت 109 نفر در 24 ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به 10 هزار و 239 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران محدودیت کرونایی شهرهای قرمز گلستان بیشتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیت کرونایی شهرهای قرمز گلستان بیشتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید