خبرنگاران منتخب ایلام: نهاد خاصی در بحث آسیب های اجتماعی نباید متهم گردد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، ایلام - خبرنگاران - منتخب مردم حوزه شمالی استان ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در مقوله بروز آسیب های اجتماعی مختلف نباید نهاد خاصی یا کسی را متهم کرد.

خبرنگاران منتخب ایلام: نهاد خاصی در بحث آسیب های اجتماعی نباید متهم گردد

سارا فلاحی عصر شنبه در نشست کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان استان ایلام اضافه نمود: در این زمینه باید نگاه سیستمی داشت و با بودجه مناسب و مدیریت درست آسیب های اجتماعی را ریشه کن کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از مسائل کشور ناشی از وضع قوانین نادرست است، ادامه داد: مجلس اکنون کارخانه قانون نویسی است بدین معنی یا قوانین خوب اجرا نشده اند یا خوب نوشته نمی شوند.

وی با ذکر اینکه ما به مدیر درآمد احتیاج داریم تا مدیر هزینه، تاکید نمود: با توجه به شرایط تحریم و مسائل مالی باید از مسوولانی استفاده گردد که مدیر درآمد باشند.

منتخب مردم ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی جامعه اکنون بسیار زیاد است و باید با تحقیقات و دریافت داده های درست راهکارهای مناسب برای مقابله و پیشگیری از این آسیب ها اندیشیده گردد.

وی اظهار کرد: نباید در این زمینه کتمان کرد بلکه باید با پذیرش واقعیت برای مقابله با آسیب ها برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

فلاحی با اشاره به تدوین سند ارتقای شرایط زنان استان ایلام ابراز امیدواری کرد: این سند به مرحله اجرا برسد چرا که یکی از معضلات کنونی عدم عدالت جنسیتی و ناهمتراز بودن امکانات این قشر در مقایسه با مردان است.

وی گفت: تمام کوشش خود را در مجلس آینده به کار خواهیم بست تا با جذب بودجه و اعتبار مناسب حقی که از استان ضایع شده است پس گرفته گردد.

برطرف مسائل نباید آمیخته با نگاه سیاسی باشد

دیگر منتخب مردم ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه برطرف آسیب ها و مسائل و محرومیت های استان احتیاجمند عزم همگانی است گفت: باید دست به دست هم دهیم و با برطرف موانع، مسائل و محرومیت های استان کاهش یابد.

علی اکبر بسطامی پراکنده کاری، موازی کاری، کاربردی نبودن طرح ها و واگذاری نشدن طرح های تحقیقاتی به متخصصان را از جمله موانع برای پیشرفت استان مطرح کرد و اضافه نمود: باید با تشکیل یک سیستم کاری برای برطرف آسیب های اجتماعی زیر نظر استاندار اقدام لازم در این زمینه انجام گردد.

وی با ذکر این که در برطرف مسائل نباید نگاه سیاسی دخالت داده گردد، اظهار کرد: نمایندگان منتخب برای برطرف محرومیت مناطق مختلف استان در جلب و جذب بوجه کوشش مضاعف خواهند داشت.

به گفته وی باید کارگروهی مرکب از اندیشه ورزان، مدیران، دانشگاهیان بحث و غیره جمع شوند تا مسائل استان هر چه سریعتر برطرف گردد و به دور از نگاه قومی و سیاسی با آنالیز میدانی در روستاها مسائل حل گردد.

بسطامی گفت: اولویت مجلس آینده اشتغالزایی، معیشت و توجه به استان های محروم بوده و نگاه ما به دستگاه خاصی نیست بلکه به مناطق محروم است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران منتخب ایلام: نهاد خاصی در بحث آسیب های اجتماعی نباید متهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منتخب ایلام: نهاد خاصی در بحث آسیب های اجتماعی نباید متهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید