راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی، 3.2 میلیون دانش آموز ابزار هوشمند ندارند

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سه میلیون و 225 هزار دانش آموز را به تفکیک منطقه و مدرسه شناسایی کردیم که به دلیل نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امکان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند گفت: هزینه ساخت یک مدرسه زیاد است اما یک تبلت دانش آموزی با 1.5 میلیون تومان هزینه می تواند آموزش با کیفیت را در اختیار یک دانش آموز محروم قرار دهد.

راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی، 3.2 میلیون دانش آموز ابزار هوشمند ندارند

رضوان حکیم زاده در گفتوگو با وبلاگ بازسازی ساختمان، با بیان اینکه جلسه شورای ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته روز یکشنبه با موضوع موضوع کاهش شکاف فاصله برخوداری از فضای مجازی برگزار گردید اظهار کرد: نماینده بانک ها، شرکت های پتروشیمی، شرکت های بازرگانی، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند و میزبان کمیته امداد بودند.

وی اضافه نمود: این موضوع که با هر تبلت می توانیم یک مدرسه برای دانش آموزان بسازیم در این جلسه مطرح و مورد بحث نهاده شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد دانش آموزانی که عضو شبکه شاد نیستند و از بین آنها آن دسته که عدم دسترسی به ابزار هوشمند و امکان استفاده از فضای فناوری را برای تداوم جریان آموزش ندارند به تفکیک همه استان ها و مناطق احصا و در این جلسه ارائه کردیم گفت: پیشنهاداتی را مطرح کردیم و امیدواریم به انتها خوبی برسد.

حکیم زاده ادامه داد: این امری ملی است. در عین حال که کرونا یک تهدید است اما از سوی دیگر فرصت هایی را ایجاد نموده است.

وی با بیان اینکه به همه کسانی که علاقه مندند در امر ادامه تحصیل بچه ها مساعدت داشته باشند می توانند با صرف هزینه های بسیار کمتر از ساخت یک مدرسه، با خرید یک تبلت به نوعی مدرسه را در دست دانش آموز بگذارند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: این نگرانی جدی وجود دارد که اگر این اتفاق نیفتد ممکن است تعدادی از دانش آموزان که به این امکانات دسترسی ندارند و محروم هستند به جمعیت بازماندگان از تحصیل اضافه نموده شوند که اینها عمدتا در مناطق محروم هستند و امید است دستگاه ها و سازمان ها با احساس مسئولیت اجتماعی در رابطه با این امر ملی مشارکت داشته باشند.

حکیم زاده ادامه داد: جلسه روز گذشته جلسه خوبی بود و قرار است تا آخر هفته آینده نتیجه اقدامات صورت گرفته در این زمینه به صورت دقیق به آموزش و پرورش ارائه گردد.

وی درباره راه اندازی این پویش ملی گفت: امیدواریم این پویش ملی که دیروز استارتش خورده سراسری بگردد و ما شاهد مشارکت جدی دستگاه ها و شرکت های تجاری باشیم. هزینه ساخت یک مدرسه زیاد است اما یک تبلت دانش آموزی با یک و نیم میلیون تومان هزینه میتواند آموزش با کیفیت را در اختیار یک دانش آموز محروم قرار دهد و او را به مدرسه برگرداند. حتی یاری های خرد مردمی می تواند بسیار موثر باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سه میلیون و 225 هزار دانش آموز را به تفکیک منطقه و مدرسه شناسایی کردیم که به دلیل نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امکان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند که اگر تامین گردد تحول بزرگی در نظام آموزشی اتفاق می افتد اظهار کرد: علاوه بر این دانش آموزان اتباع هم هستند که به این آمار اضافه می شوند و امیدوارم کمیسیاریای عالی پناهندگان نقش خودش را ایفا نماید و شرایط این دانش آموزان را به طور ویژه مورد توجه قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی، 3.2 میلیون دانش آموز ابزار هوشمند ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی، 3.2 میلیون دانش آموز ابزار هوشمند ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید