هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می کنیم خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با فرهنگیان توافق نموده ایم درباره پرداخت مطالبات صحبت نکنیم، گفت: آماده ایم بعد از عید مدارس را باز کنیم.

هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می کنیم خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بازسازی ساختمان، محسن حاجی میرزایی در برنامه گفتگوی هفته در ملاقات با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: در این نشست به زمینه های بسیار متنوع از همکاری مشترک بین دو دستگاه رسیدیم و قرار شد مجموعه محورها استخراج گردد و به حوزه هر یک از معاونت های دو دستگاه که مربوط می گردد مورد گفت وگو قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: این دو وزارتخانه دو بخش فرهنگی هستند و ماموریت هایشان ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارد، برای تقویت گردشگری، صنایع دستی و اشاعه آن و آشنایی دانش آموزان با مفاخر فرهنگی، میراث فرهنگی و فرهنگ گردشگری عرصه های خوبی وجود دارد؛ در حوزه صنایع دستی بیش از 290 رشته وجود دارد و می توانیم در این بخش نیرو تربیت کنیم، هم اکنون حدود 9 رشته مرتبط با صنایع دستی در هنرستانها داریم که زمینه خوبی برای گسترش صنایع دستی در کشور است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس ماندگار به عنوان یکی از میراث های ماندگار فرهنگی که بیش از 100 سال قدمت دارند باید با مقررات ویژه نگهداری گردد در این زمینه برای همکاری با این وزارتخانه اقدام خواهد شد هم چنین ایجاد هنرستان هایی برای بازسازی آثار باستانی، صنایع دستی و حمایت از صنعت گردشگری ،راه اندازی تورها و راهنمای تورها جزو عرصه های گوناگونی است که می توانیم همکاری مشترک داشته باشیم.

آماده ایم مدارس را بعد از عید باز کنیم

حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس درسال تحصیلی آینده، بیان نمود: از حیث آمادگی همین الان نیز آماده هستیم با دو روز فاصله مدارس را باز کنیم علت اینکه مدارس باز نمی گردد ممنوعیتی است که ستاد ملی کرونا ایجاد نموده است و هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می کنیم.

وی ادامه داد: توصیه ما این است بسته بودن مدارس و دور بودن دانش آموزان از محیط آموزش با مخاطرات پنهان و پایدار روبرو است و آنها آسیب می بینند همچنین کوشش می کنیمکیفیت آموزش به وسیله فضای مجازی تامین گردد اما قطعا امکان ارائه آموزش باکیفیت به صورت حضوری بیشتر فراهم است، همیشه متقاضی بازگشایی مدارس بودیم اما هر زمان که ستاد کرونا اجازه دهد مدارس را باز می کنیم شاید لازم نباشد برای سال تحصیلی آینده آغاز کنیم و بعد از عید که شرایط بهتر شد و ستاد ملی کرونا اجازه داد آمادگی برای بازگشایی داریم.

اختیاری بودن مدارس تصمیم ستاد ملی کرونا است

وزیر آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد ما دایر شدن متعارف مدارس طبق روال هر سال بود اما در ستاد ملی کرونا گفتند قید اختیاری را ایجاد کنید و این قید ما نیست ستاد ملی کرونا اعلام نموده است.

حاجی میرزایی درباره سود صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: برگزاری هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در هفته گذشته انجام و محاسبه سود صورت گرفت،سود بالای سه هزار میلیارد تومان است، این سود توزیع گردد که مسئولان صندوق شرح خواهند داد.

حقوق معلمان خرید خدمات افزایش یافت

وی درباره معلمان خرید خدمات آموزشی بیان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری اصلاحاتی در مقررات انجام دادیم، معلمان خرید خدمات قبلا به ازای 24 ساعت کار نیمه وقت محسوب شده و حقوق کمتر می گرفتند و آنالیز های ما نشان داد که می توانند 24 ساعت را تمام وقت تلقی نمایند و چون تابع قانون کار هستند حقوقشان با 24 ساعت تمام وقت محسوب شده و قطعا حقوقشان افزایش پیدا می نماید.

ما با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر درباره پرداخت مطالبات صحبت نکنیم!

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان بیان نمود: این موضوع در دستور کار دولت است و تا کنون در یک جلسه دولت درباره آن بحث شده و ادامه آن به جامانده است که امیدواریم همین روزها به تصویب برسد؛ در بودجه ای که مصوب شده اعتبار مورد احتیاج برای رتبه بندی پیش بینی شده است و در تصویب نامه مجلس نیز این اعتبار پیش بینی شده است.

حاجی میرزایی درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان توضیح داد: من به احترام نقدی که معلمان از ما می نمایند و گلایه دارند چرا دائم دربار مطالبات حرف می زنیم، موافق صحبت کردن درباره آن نیستم و پرداخت مطالبات افراد احتیاج به موضوع تبلیغاتی ندارد، هرجا که می روم پرداخت مطالبات را از من سؤال می نمایند؛ ما با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر در این باره صحبت نکنیم! همکاران ما مطابات را از ادارات پیگیری نمایند، نکته ای که می توانم اطمینان دهم این است که همه ماموریت ما این است کوشش کنیم تا هیچ مسئله ای برای فرهنگیان وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می کنیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می کنیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید