شناسایی 6 گروه از علائم کرونا توسط محققان انگلیسی

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، محققان انگلیسی با توجه به علائم مختلف ابتلا به ویروس کرونا، 6 نوع متمایز از کووید19 را شناسایی نموده اند.

شناسایی 6 گروه از علائم کرونا توسط محققان انگلیسی

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، محققان 6 نوع متمایز از کووید 19 را با علائم خاص خود شناسایی نموده اند. این کشف به پزشکان یاری می نماید بیمارانی که در معرض بیشترین خطر قرار دارند را شناسایی نمایند.

پزشکان معتقدند اشکال مختلف بیماری شدت آن را در مبتلایان معین می نماید و همینطور نشان می دهد کدام دسته از بیماران بستری شده در بیمارستان نیازمند دستگاه های یاری تنفسی هستند.

محققان کالج کینگ لندن این پژوهش را انجام داده اند. آنها معتقدند این مطالعه به تصمیم گیری درباره شیوه درمان افراد در موج دوم شیوع ویروس کرونا یاری می نماید و جان افراد را نجات می دهد.

هرچند سرفه مداوم، تب و از بین رفتن حس بویایی به طور معمول سه علامت اصلی ابتلا به کووید 19 شناخته می شوند، اما اطلاعات جمع آوری شده از 1600 کاربر اپلیکیشن COVID Sumptom Study در انگلیس و آمریکا نشان می دهد افراد مختلف علامت های متفاوتی را اعلام نموده اند.

این علائم عبارتند از سردرد، دردهای ماهیچه ای، خستگی، اسهال، سردرگمی، از بین رفتن اشتها، تنگی نفس و غیره. محققان به این نتیجه رسیدند که هریک از خوشه علائم در بدن افراد مبتلا نشان می دهد بیماری در بدن افراد با چه سرعتی پیشروی می نماید و شدت بیماری چه میزان خواهد بود.

به گفته آنها فرایند بیماری در افراد بسیار متفاوت بود به طوری که ابتلا به ویروس کرونا در بعضی بیشتر شبیه ابتلا به آنفلونزا بود اما بعضی دیگر را قربانی کرد.

این 6 دسته علائم که در بازه زمانی یکسانی از پیشروی بیماری ظهور می نمایند، شدت بیماری کووید 19 را در فرد نشان می دهند.

البته محققان معتقدند بعضی علائم موجود در فهرست مانند سردرگمی، دل درد و تنگی نفس حاکی از شدت بالای بیماری هستند.

این 6 دسته علامت ابتلا به ویروس کرونا عبارتند از:

1- بیماری با شدت مشابه ابتلا به آنفلونزا بدون تب: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، درد ماهیچه ای، سرفه، گلو درد، درد قفسه سینه، بدون تب

2- بیماری با شدت مشابه آنفلونزا همراه تب: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، سرفه، گلودرد، تب، از بین رفتن اشتها، گرفتگی صدا

3- معده ای و روده ای: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، از بین رفتن اشتها، اسهال، گلودرد، درد قفسه سینه، بدون سرفه

4- بیماری شدید، سطح یک: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، سرفه، تب، گرفتگی صدا، درد قفسه سینه، خستگی

5- بیماری شدید، سطح دوم: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، از بین رفتن اشتها، سرفه، تب، گرفتگی صدا، گلودرد، درد قفسه سینه، خستگی، سردرگمی، درد ماهیچه ای

6- بیماری شدید، سطح سوم شکمی و تنفسی: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، از بین رفتن اشتها، سرفه، تب، گرفتگی صدا، گلودرد، درد قفسه سینه، خستگی، سردرگمی، دردماهیچه ای، تنگی نفس، اسهال، درد شکمی.

تحقیقات نشان داد 1.5 درصد مبتلایان به کووید 19 با علائم دسته یک، 4.4 درصد با علائم دسته دوم و 3.3 درصد افراد با علائم دسته سوم نیازمند دستگاه های یاری تنفسی بودند. همچنین طبق این آمار 8.6 درصد، 9.9 درصد و 19.8 درصد از افراد با علائم دسته های 4، 5 و 6 نیازمند دستگاه های یاری تنفسی بوده اند. این در حالی است که نیمی از بیماران با علائم دسته 6 در بیمارستان بستری شده بودند.

به گفته محققان بیشتر افراد مبتلا با نشانگر دسته های 4،5 یا 6 افراد مسن تر و ضعیف تر، اضافه وزن و دارای بیماری های پیش زمینه ای مانند دیابت یا بیماری تنفسی بودند.

منبع: عصر ایران

به "شناسایی 6 گروه از علائم کرونا توسط محققان انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 6 گروه از علائم کرونا توسط محققان انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید