مسکو از تقویت احتمالی امنیت مرز های غربی خود خبر داد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای گفته اگر لازم باشد مسکو مرز های غربی خود را در پاسخ به جابه جایی نیرو های ناتو تقویت می کند.

مسکو از تقویت احتمالی امنیت مرز های غربی خود خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، آلکساندر گروشکو، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با خبر گزاری تاس از تقویت احتمالی مرز های غربی این کشور خبر داد.

گروشکو گفته اگر لازم باشد مسکو مرز های غربی خود را در پاسخ به جابه جایی نیرو های ناتو تقویت می کند.

وی در این مصاحبه گفت: قطعاً ما همه این [مسائل] را از دیدگاه برنامه ریزی نظامی به طور دقیق تجزیه و تحلیل می کنیم. اگر هرگونه تقویتی لازم به نظر برسد، قطعاً تمام اقدامات ضروری اتخاذ خواهند شد.

گروشکو همچنین شرح داد که پاسخ احتمالی روسیه به اقدامات ناتو کارآمد و کم هزینه خواهد بود.

وی گفت: گاهی اوقات، در صحبت ها با همکارانمان، آنها اشاره می کنند که پاسخ ما باید متقارن باشد ... نه. ما هر آنچه که می خواهیم انجام می دهیم. اینها همه، طبق تعهداتی است که خودمان بر عهده گرفته ایم.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین از فرایند منفی شرایط امنیت بین الملل ابراز تأسف کرد.

گروشکو در خاتمه اضافه کرد: آن ابزار های امنیتی که قبلاً وجود داشتند و امنیت را تضمین می کردند در حال فرسوده شدن هستند و [آنها] نه تنها فرسوده می شوند بلکه عمداً از بین رفتن می فرایند.

اظهارات معاون وزیر خارجه روسیه در حالی مطرح شده که دبیرکل ناتو در روزهای گذشته خواهان گفت وگو با روسیه و همکاری با این کشور در بخش کنترل تسلیحات شده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اوایل تیر ماه گفته بود برخی از نیروهای آمریکایی پس از خروج از کشور آلمان راهی دیگر کشورهای اروپایی از جمله لهستان خواهند شد. (جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش رسانه ها قرار است 9 هزار نیروی آمریکایی خاک آلمان را ترک کنند. این نیروها در قالب ناتو در آلمان حضور دارند.

روسیه بارها نگرانی خود در زمینه افزایش حضور نظامی ناتو در اروپا به ویژه افزایش تحرکات نظامی در شرق این قاره را بیان کرده است. روسیه تاکید کرده که هیچ تهدید علیه کشورهای دیگر نیست، اما از اقداماتی که منافع ملی این کشور را به خطر می افکند، غافل نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو از تقویت احتمالی امنیت مرز های غربی خود خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو از تقویت احتمالی امنیت مرز های غربی خود خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید