نخست وزیر عراق برای مصاحبه با مقامات سعودی وارد عربستان شد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در راس هیاتی وارد عربستان شد.

نخست وزیر عراق برای مصاحبه با مقامات سعودی وارد عربستان شد

وی در جریان این سفر روابط دوجانبه میان عربستان و عراق را مورد رایزنی قرار خواهد داد و با مسئولان سعودی همکاری مشترک میان بغداد و ریاض را مورد بحث و گفتگو قرار خواهد داد.

این درحالی است که قبل از آن، عبدالعزیز الشمری سفیر عربستان سعودی در عراق گفته بود: سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به عربستان که قرار است چهارشنبه انجام گردد، سفر مهمی است و در زمان مهمی نیز انجام می گردد.در این ملاقات شماری از مسائل سیاسی، امنیتی و مالی آنالیز می گردد و تعدادی توافقنامه در زمینه های مختلف امضا خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط میان دو کشور اضافه نمود: در صدد افزایش گذرگاههای مرزی با عراق هستیم و گذرگاه عرعر به صورت شبانه روزی در حال استفاده است.

این مقام سعودی درباره اهدای استادیوم به عراق توسط ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی نیز گفته بود: جلسات مداوم برای تکمیل مراحل اجرای این پروژه ادامه دارد.در خصوص شورای هماهنگی بین دو طرف، جلسات ادامه دارد و به زودی جلسه مهمی بین تاجران دو کشور برگزار خواهد شد.

روز پنج شنبه گذشته مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در یک تماس ویدئویی با یکدیگر مصاحبه کردند که طی آن از الکاظمی برای سفر به عربستان دعوت رسمی به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخست وزیر عراق برای مصاحبه با مقامات سعودی وارد عربستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر عراق برای مصاحبه با مقامات سعودی وارد عربستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید