40 هزار گشت خودرویی و پیاده در نوروز فعال هستند

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، تهران (پانا) - فرمانده نیروی انتظامی کشور از به کارگیری بیش از 270 هزار نفر در قالب 40 هزار گشت خودرویی و پیاده برای اجرای طرح اقتدار نوروزی خبر داد.

40 هزار گشت خودرویی و پیاده در نوروز فعال هستند

به گزارش پلیس، سردار اشتری در رزمایش اقتدار نوروزی ضمن تبریک سال 1400 گفت: باید تقارن عید باستانی نوروز با اعیاد شعبانیه را به فال نیک بگیریم. خدا را شاکریم در ساعات خاتمهی سال 99 و آستانه ورود به سال جدید در خدمت همکاران پرتلاش و خستگی ناپذیر در فرماندهی تهران بزرگ هستیم.

وی اضافه کرد: نعمت امنیت در کشور جمهوری اسلامی ایران برقرار است. امروز به پاس زحمات همه رزمندگان اسلام مجاهدت های ایثارگران و تلاش بی وقفه نیروی انتظامی، هدایت های رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم، امنیت باثبات در کشور وجود دارد که آن را مدیون شهدا هستیم.

اشتری تاکید کرد: در نعمت سلامت هم در شرایط خوبی هستیم. هرچند در یکسال گذشته ایران و تمام دنیا با ویروس منحوس کرونا درگیر بوده اند و در میهن اسلامی تعداد زیادی در پی شیوع این ویروس جان خود را از دست داده اند که به خانواده جانباختگان تسلیت می گوییم، اما با تلاش کادر درمان و مردم نیروهای مسلح و همکارانم در نیروی انتظامی توانستیم از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنیم. در این راستا کادر درمان تلاش بسیاری کرده و باید به شهدای عرصه سلامت درود بفرستیم.

وی شرح داد: ما نسبت به بسیاری کشورها که ادعای پیشرفتگی می کنند با بهره گیری از توان کادر درمان جلوی این بیماری را بهتر گرفتیم. در مقطعی که روزانه حدود 500 نفر در کشور جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست می دادند امروز به عدد دو رقمی رسیده ایم هرچند که این میزان نیز ناراحت کننده است. نیروی انتظامی از روز اول در کنار کادر درمان بود و تمام دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی کرونا به طور دقیق اجرایی شد. در بحث فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت ها تلاش گسترده ای انجام شد. بیش از 670 هزار نفر روز نیروی انتظامی به کارگیری کرد تا اجرای منع ترددها محقق شود. در بحث محدودیت اصناف نیروی انتظامی برای اعمال قانون اقدامات بزرگی را انجام داد و امروز نیز دوشا دوش کادر درمان مشغول به خدمت رسانی است البته حتما ضعف ها و خلل هایی وجود دارد که باید سال آینده نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شعار سال یعنی امنیت و سلامت نشاط بهاری گفت: بیش از 270 هزار نفر از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه سال 1400 از مرزها تا مرکز شهرها و جاده ها حضور دارند و بیش از 40 هزار گشت خودرویی و پیاده در این ایام مشغول خدمت خواهند بود. در این ایام که برابر مصوبات ستاد ملی کرونا توصیه شده از سفرهای غیرضرور اجتناب شود و شهرهایی که محدودیت سفر برای آنها اعلام شده همکاران من در همه مسیرها حضور دارند و در کنار مردم عزیز هستند.

وی تاکید کرد: باید از اموال، منازل و واحدهای صنفی حفاظت کنیم. نیروی انتظامی در تمام شهرها حضور دارد و توصیه من به مردم این است که در حین سفرها رعایت قوانین و پروتکل های بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور همچنین در حاشیه رزمایش اقتدار نوروزی در جمع وبلاگ بازسازی ساختمان درخصوص افزایش سفرها ظرف روزهای اخیر و احتمال اتخاذ تدابیری برای این موضوع گفت: نیروی انتظامی خود را موظف به اجرای دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا می داند و شهرهایی که ممنوعیت و محدودیت برای آنها ابلاغ شده هر کجا که رعایت نشود همکاران من اعمال قانون خواهند کرد. توصیه می کنیم مردم در شهرهایی که محدودیت دارند حضور پیدا نکنند تا دچار مشکل نشویم. اگر استانداران بنا بر ظرفیت، مورد خاصی را مدنظر داشته باشند با هماهنگی وزارت کشور ما در خدمت آنها هستیم.

اشتری درخصوص اولویت پلیس در سال آینده نیز گفت: ما همچنان در کنار کادر درمان حضور خواهیم داشت و دستورالعمل های ستاد ملی را اجرا می کنیم. در جهت ارتقای امنیت و افزایش توان در مرزها و افزایش توان پلیس های تخصصی اقدام خواهیم کرد. همچنین هوشمندسازی پلیس را تا خاتمه سال آینده امیدواریم به نقطه مناسبی برسانیم.

وی تاکید کرد: معیار ما دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا است و اگر قرار باشد در شهری اقدامات بیشتری انجام شود ستاد ملی آن را بررسی و در صورت تصویب اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: اقدامات شایسته و بزرگی در پلیس در سال گذشته اجرا شده است. استرداد مجرمین از سایر کشورها با همکاری پلیس کشورهای مختلف اجرا شده و ادامه دارد. مقابله با اراذل و کسانی که به حقوق مردم تجاوز می کردند، انجام و اقدامات گسترده ای اجرایی شده است. با هدف گذاری خوب نیروی انتظامی آرامش در همه محله ها محقق شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "40 هزار گشت خودرویی و پیاده در نوروز فعال هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 هزار گشت خودرویی و پیاده در نوروز فعال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید