انگلیس: پس از برگزیت تحریم های ترکیه را تمدید می کنیم

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، وزارت امور خارجه انگلیس گفت پس از خروج کامل از اتحادیه اروپا، تحریم های مرتبط با حفاری های ترکیه در شرق دریای مدیترانه را تمدید خواهد نمود.

انگلیس: پس از برگزیت تحریم های ترکیه را تمدید می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بازسازی ساختمان، وزارت امور خارجه انگلیس روز شنبه بیان کرد این کشور پس از خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) تحریم ها علیه ترکیه را تمدید می نماید.

به نوشته پایگاه خبری احوال نیوز، این وزارتخانه در بیانیه ای بیان کرد، پس از اجرای کامل برگزیت در انتها امسال میلادی، تحریم ها در ارتباط با فعالیت های اکتشافی غیرقانونی ترکیه در شرق دریای مدیترانه را تمدید خواهد نمود.

بر اساس این بیانیه، تحریم های مرتبط با حفاری های بدون مجوز ترکیه، اقدامی تنبیهی در قبال هرگونه اکتشاف، فراوری و استخراج مواد هیدروکربنی هستند که بدون اجازه قبرس در آب ها و ناحیه مالی ویژه و فلات قاره این کشور انجام شده باشد.

در ماه های گذشته اقدامات اکتشافی ترکیه در شرق دریایی مدیترانه به تشدید تنش ها میان این کشور و کشورهای اروپایی منجر شده است. یونان و قبرس به همراه بعضی کشورهای اروپایی می گویند که اقدامات ترکیه غیرقانونی و تنش آمیز است و به آنکارا درباره تبعات این اقدامات هشدار داده اند. ترکیه اما اعلام نموده که این کشور تنها در حال تامین حقوق خود در این دریا و دریاهای سیاه و اژه است.

سران اتحادیه اروپا در نشست اخیر خود تصمیم گیری درباره درخواست های یونان و قبرس برای اعمال تحریم هایی علیه ترکیه را به ماه مارس یعنی بعد از روی کار آمدن دولت احتمالی جو بایدن در آمریکا موکول کردند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این خصوص گفته است: از اتحادیه اروپا انتظار داشتیم تا به عهد خود درباره عضویت کامل ترکیه در این اتحادیه که سال هاست به تاخیر افتاده عمل کند نه آنکه به اعمال تحریم بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انگلیس: پس از برگزیت تحریم های ترکیه را تمدید می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: پس از برگزیت تحریم های ترکیه را تمدید می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید