کوشش ناکام ایرانی ها در خرید پیکان پیشکشی به دیکتاتور رومانی

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، کلکسیونرهای ایرانی نتوانستند در مزایده فروش یک دستگاه خودروی پیکان عتیقه برنده شوند .

کوشش ناکام ایرانی ها در خرید پیکان پیشکشی به دیکتاتور رومانی

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، اخیراً یک دستگاه خودروی پیکان که از سوی شاه ایران به دیکتاتور رومانی در دهه 50 هدیه داده شده بود، به مزایده گذاشته شد و بعضی کلکسیونرهای ایرانی کوشش کردند تا این خودرو را از آن خود نمایند.

این خودرو در سال 53 از سوی محمدرضا پهلوی به نیکولای چائوشسکو، دیکتاتور سابق رومانی به عنوان هدیه داده شده بود و اخیراً برای فروش به مزایده گذاشته شده است.

چند کلکسیونر ایرانی کوشش کردند تا با ارائه پیشنهاد قیمت در این مناقصه این پیکان خاص را از آن خود نمایند، اما نهایتاً یک کلکسیونر رومانیایی برنده مزایده شد.

این خودرو دیروز با قیمت 95 هزار یورو در مزایده به فروش رسید که 24 برابر قیمت پایه این خودرو بوده است و آلینا پانیکو برنده این مناقصه بود.

قیمت پیشنهادی پانیکو فقط 5 هزار یورو بالاتر از پیشنهاد یک شهروند ایرانی بود.

وی می گوید، حدود 100 نفر در این مزایده حضور داشتند که اکثرشان ایرانی بودند و می خواستند این خودرو را که نماد ملی ایران است به کشورشان باز گردانند.

این خودروی پیکان یک لیموزین بود که دارای یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری با قدرت 54 اسب بخار و حداکثر سرعت 145 کیلومتر در ساعت بود.

گفتنی است که نیکولای چائوشسکو به همراه همسرش در سال 1368 و در پی بالا دریافت اعتراضات گسترده در رومانی با یک هلی کوپتر اقدام به فرار کردند اما نهایتاً به دست معترضان افتاده و اعدام شدند.

برنده این مزایده می گوید یک هواپیمای دیگر هم متعلق به نیکولای چائوشسکو با قیمت پایه 25 هزار یورو به مزایده گذاشته شده اما نتوانسته آنگونه که پیکان نظر کلکسیونرها را جلب نموده بود برای مشتریان جالب باشد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "کوشش ناکام ایرانی ها در خرید پیکان پیشکشی به دیکتاتور رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناکام ایرانی ها در خرید پیکان پیشکشی به دیکتاتور رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید