کسب و کار

بیشترین آسیب کرونا به کدام مشاغل بود؟

همه گیری کرونا تقریبا باعث فلج شدن اقتصاد در بسیاری از نقاط دنیا شد و مشاغل زیادی را از بین برد و به نرخ بیکاری کشورهای مختلف افزود.

6 مرداد 1400

تجریه رشد 38 درصدی با انعقاد قرارداد 82 طرح کلان ملی در حوزه فناوری

حمایت از بازار محصولات دانش بنیان و توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری یکی از ماموریت های مهم و راهبردی معاونت علمی و فناوری است.قرارداد 82 طرح کلان ملی فناوری منعقد شد؛ تجربه رشد 38 درصدی؛ 168 طرح مصوب و در حال انجام است.

2 مرداد 1400

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر یزد آغاز شد

خبرنگاران/یزد ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر در سطح ملی و استانی از اول تیرماه شروع و تا دهم مردادماه ادامه دارد.

20 تیر 1400

جشن رمضان بازارچه خیریه کمیته امداد خمینی با همراهی خبرنگاران برگزار گردید

هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان کمیته امداد امام خمینی در راستای حمایت از تولیدکنندگان تحت پوشش خود اقدام به برگزاری بازارچه های خیریه حضوری در سراسر کشور می نماید اما سال جاری با توجه به شرایط بیماری کرونا امکان برگزاری این رویداد به صورت حضوری وجود...

5 تیر 1400

کوشش ناکام ایرانی ها در خرید پیکان پیشکشی به دیکتاتور رومانی

کلکسیونرهای ایرانی نتوانستند در مزایده فروش یک دستگاه خودروی پیکان عتیقه برنده شوند .

27 خرداد 1400

بیت کوین هنوز اصلاح دارد؟

در چند وقت اخیر بیت کوین با اخبار بدی از جمله عدم پذیرش تسلا و مخالفت های دولت چین مواجهه شد و حالا در محدوده 35 هزار دلار معامله می شود.

22 خرداد 1400

رئیس یک شرکت آمریکایی به اتهام دور زدن تحریم های ایران بازداشت شد

تهران (پانا)- وزارت دادگستری آمریکا خاطرنشان کرد که رئیس یه شرکت واقع در نیویورک را به دلیل آنچه که توطئه در دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران خوانده شده، بازداشت نموده است.

6 اردیبهشت 1400

سامانه ملی املاک برای کنترل قیمت مسکن راه اندازی شد

وزیر راه با بیان اینکه سامانه ملی املاک و اسکان برای کنترل قیمت مسکن راه اندازی شد، گفت: از 19 فروردین مردم مکلف به ثبت اطلاعات واحد مسکونی در سامانه مذکور هستند.

25 فروردین 1400

راهنمای جامع برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم این کشور

آلمان، کشور فرصت های نوآلمان کشوری در شمال قاره اروپا می باشد و در حدود 83.7 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور در حال حاضر یکی از اعضای ناتو و سازمان های دیگر جهانی است. آلمان دارای 16 ایالت است و پایتخت آن برلین می باشد. آلمان با داشتن اقتصادی بسیار قدرتمند،...

23 فروردین 1400

نفتای سبک پالایشگاه آبادان روی میز فروش بورس انرژی

رینگ داخلی بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه سی او و نفتای سبک پالایش نفت آبادان است.

21 فروردین 1400

فراخوان، حمایت از استارتاپ ها؛ بازار محصولات علوم شناختی رونق می گیرد خبرنگاران

فراخوان علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری منتشر شد.

18 فروردین 1400

قوه قضائیه مجاز به فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد خود شد خبرنگاران

مجلس در مصوبه ای به قوه قضائیه مجوز داد تا اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد خود را به فروش برساند.

12 فروردین 1400

خبرنگاران کشف 29 هزار لیتر سوخت قاچاق تا انهدام باند سلاح غیرمجاز در تهران

تهران- خبرنگاران- رئیس پلیس امنیت مالی فاتب گفت: 29 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط عوامل معاونت اطلاعات و پایگاه جنوب کشف شد.

11 فروردین 1400

گام بلند آمازون در تولید انرژی های پاک

هر روز میزان نیاز بشر به انرژی افزایش می یابد ولی مشکل اینجاست که کره زمین و محیط زیست برای هر پیشرفت بشر تاوان سنگینی می دهند. بسیاری معتقدند اگر وضع به همین منوال پیش برود روزی فرا خواهد رسید که به دلیل آلودگی بیش از حد هوا، انتشار گازهای گلخانه ای و...

24 اسفند 1399

رییس اتاق ایران از رسیدن نرخ اشتغالزایی بخش خصوصی به 84 درصد خبر داد

تهران (پانا) - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت با وجود همه مصایب و دشوارهای بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی و شرایط اقتصاد کشور نرخ اشتغالزایی توسط بخش خصوصی طی 10 سال گذشته از 77 به 84 درصد رسیده است که نشان دهنده افزایش اشتغالزایی مبتنی...

18 اسفند 1399

کاربردهای گوناگون بسپار های طبیعی (پلیمرهای طبیعی)

بسپارهای طبیعی شامل DNA و RNA، نشاسته، سلولز، کیتین، پروتئین ها، آنزیم ها و ابریشم می گردد. هر کدام از این مواد را می توان در دسته بندی پلیمر های طبیعی پلی ساکارید یا پلی پپتید جای داد. آیا می دانید کاربرد بسپارهای طبیعی چیست؟

18 اسفند 1399

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز سه شنبه 14 بهمن ماه 99

شاخص کل امروز کار خود را با فرایند نزولی شروع کرد و در همان 30 دقیقه ابتدای بازار، 20 هزار واحد عقب نشینی کرد و به محدوده یک میلیون و 213 هزار واحدی رسید. تا این لحظه نماد های فولاد، فملی، شستا، شپنا، فارس، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشته...

16 اسفند 1399

ناپایداری در سرمایه گذاری، میوه نوسانات سیاست گذاری است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر در اندیشه سامان دادن به شرایط معیشتی جامعه هستیم، نقطه شروع این اقدام و تحقق همه کوشش ها، در حمایت از عرصه صادرات است. مالی که بر صادرات رو به رشد متکی باشد، جهت تعالی را طی خواهد نمود و از برکات...

30 بهمن 1399

گزارشگران بدون مرز: افغانستان سومین کشور مرگبار برای خبرنگاران

سازمان گزارشگران بدون مرز در تازه ترین گزارش خود اظهار داشت افغانستان پس از مکزیک و عراق مرگبارترین کشور برای خبرنگاران در سال 2020 بوده است.

15 بهمن 1399

شرکت امبرائر، سومین تولیدکننده عظیم هواپیما در دنیا قربانی حمله باج افزاری شد

شرکت برزیلی امبرائر که پس از بوئینگ و ایرباس عظیم ترین تولیدکننده هواپیماهای غیرنظامی در دنیا به شمار می رود، قربانی حمله باج افزاری شد.

9 بهمن 1399
تعداد: (79)