خبرنگاران ادامه رکود مالی هند، احتمال اخراج گسترده کارمندان قوت می گیرد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، دهلی نو-خبرنگاران- اقتصاد هند که حتی پیش از ورود ویروس کرونا به این کشور با رکود روبرو شده بود با گسترش بیماری کووید 19 شدت یافت به طوری که رشد مالی هند که در سال 2018 بیش از 8 درصد اعلام شده بود، در دوره اکتبر تا دسامبر سال گذشته به 4.7 درصد رسید. اما سقوط تقاضا و همچنین فعالیت های مالی در دوره ژانویه تا مارس امسال، امیدها برای احیای مالی این کشور را ضعیف کرد.

خبرنگاران ادامه رکود مالی هند، احتمال اخراج گسترده کارمندان قوت می گیرد

به گزارش رسانه های هند، اقتصاد دانان هندی بی صبرانه در انتظار اعلام داده های مربوط به رشد ناخالص داخلی هند برای دوره ژانویه تا مارس امسال هستند. این داده ها میزان آسیب اقتصادی ویروس کرونا بر اقتصاد هند را نشان خواهد داد.

بر اساس یک نظرسنجی که خبرگزاری رویترز آن را منتشر نموده، اقتصاد دانان هندی یک رشد 2. 1 درصدی را برای هند در دوره ژانویه تا مارس پیش بینی نموده اند. تعداد دیگری از کارشناسان معتقدند رشد اقتصادی هند منفی 1. 5 درصد خواهد بود.

نارندرا مودی نخست وزیر هند خواستار ادامه قرنطینه سراسری در دومین کشور پرجمعیت دنیا شده است. اگرچه در ماه جاری بسیاری از محدودیت ها برای فعالیت های صنعتی، تجاری و حمل و نقل در این لغو شدند.

سازمان گولدمن ساچ پیش بینی نموده است که در امسال اقتصاد هند حدود 45 درصد در مقایسه با سال گذشته کوچکتر گردد.

از سوی دیگر اقتصاددان انتظار دارند هند در امسال اقتصادی که در ماه آوریل شروع شد، شاهد شدیدترین رکود اقتصادی در 4 دهه گذشته باشد.

آژانس اعتباری اس اند پی بیان کرد: فعالیت اقتصادی هند تا یک سال آینده با اختلال روبرو خواهد بود. این اختلال تا دوره پسا کرونا ادامه خواهد داشت.

در یک هفته گذشته هند روزانه به صورت متوسط 6 هزار مورد جدید از ابتلای به کرونا را به ثبت رسانده است. اکنون آمار کل ابتلا به این ویروس در هند از مرز 160 هزار نفر فراتر رفته است.

دکتر بان مورتی یک کارشناس اقتصادی در موسسه ملی سیاست گذاری و امور اقتصادی گفت: هند بدون شک در رکود اقتصادی است و این امر احتمال اخراج کارکنان و کارمندان در بخش خصوصی را افزایش می دهد.

در هفته جاری شرکت آمریکایی اوبر بیش از 600 کارمند خود را در هند اخراج کرد.

شرکت های هواپیمایی هند برای جلوگیری از تأخیر در پرداخت بدهی ها و یا ورشکستگی، تعدادی از کارمندان خود را اخراج و دستمزد آن ها را کاهش داده اند. این درحالی است که هزینه های ثابت آن ها از قبیل سرویس دهی و هزینه پارکینگ در حال افزایش است.

پروازهای داخلی هند در هفته گذشته در میان موجی از بی نظمی و نارضایتی ناشی از محدودیت های بهداشتی شدید، فعالیت خود را از سر گرفتند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند در ماه جاری از یک بسته کمکی 266 میلیارد دلاری برای رهایی اقتصاد این کشور از تاثیرات ویروس کرونا و قرنطینه سراسری اطلاع داد، اما کارشناسان اقتصادی معتقدند که این بسته کمکی به تنهایی نخواهد توانست اقتصاد در حال رکود هند را نجات دهد.

به گفته کارشناسان اقتصادی، بسته 266 میلیارد دلاری دولت هند، بیشتر مربوط به افزایش اعتبار شرکت ها است اما حاوی جزییات کمی در خصوص هزینه های عمومی، معافیت های اقتصادیاتی یا پشتیبانی نقدی برای احیای تقاضا و جلوگیری از فروپاشی شرکت ها می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه رکود مالی هند، احتمال اخراج گسترده کارمندان قوت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه رکود مالی هند، احتمال اخراج گسترده کارمندان قوت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید