سازمان بهداشت جهانی: کرونا برای مدت طولانی با ما خواهد بود

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت که بیشتر کشور ها هنوز در مرحله اولیه مقابله با کرونا هستند و بخش اعظم مردم جهان در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

سازمان بهداشت جهانی: کرونا برای مدت طولانی با ما خواهد بود

به گزارش گروه دکتر تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی در یک نشست خبری ویدیویی گفت: کسی اشتباه نکند، راه زیادی در پیش داریم. این ویروس برای زمان طولانی مدتی همراه ما خواهد بود.

رئیس سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد، رویکردهای تصاعدی نگران کننده درباره شیوع کرونا در بخش هایی از آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی وجود دارند.

ادهانوم در عین حال به احراز پیشرفت هایی برای مهار کرونا در غرب اروپا اشاره کرد.

مایک ریان، رئیس اجرایی برنامه فوق العاده بهداشتی در این سازمان نیز نسبت به شتاب ازسرگیری سفرها در سراسر جهان هشدار داد و گفت: این مساله مدیریت دقیق خطرات ازبابت این مساله را می طلبد.

سازمان بهداشت جهانی همچنین از مردم همه کشورهای جهان خواست تا فرایند قبول و کنار آمدن با شرایط بیماری همه گیر کرونا را تا زمان کشف واکسن برای این ویروس، در پیش بگیرند.

بهداشت جهانی بر ضرورت تغییر شیوه زندگی افراد برای حفظ سلامتی جامعه همزمان با ادامه فرایند مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

این سازمان جهانی از کشورها خواست تا رفع هر گونه محدودیت برای مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده که برای مقابله و مهار کردن ویروس کرونا اتخاذ شده بود، باید به صورت تدریجی صورت بگیرد.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که از بین بردن محدودیت های قرنطینه عمومی به صورت عجولانه و زودهنگام، امکان بازگشت مجدد ویروس کرونا را در پی خواهد داشت.

اما پیش از این و در پی ادامه بحران شیوع بیماری همه گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر 2019 در چین تا به امروز باعث مرگ 167 هزار و 500 نفر در سراسر جهان شده است، سازمان بهداشت جهانی به همه کشورهای جهان هشدار داد که برای کم کردن محدودیت های مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی عجله ای نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سازمان بهداشت جهانی: کرونا برای مدت طولانی با ما خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: کرونا برای مدت طولانی با ما خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید