فراخوان، حمایت از استارتاپ ها؛ بازار محصولات علوم شناختی رونق می گیرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، فراخوان علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری منتشر شد.

فراخوان، حمایت از استارتاپ ها؛ بازار محصولات علوم شناختی رونق می گیرد خبرنگاران

به گزارش گروه علم و فناوری وبلاگ بازسازی ساختمان به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فراخوان با تمرکز بر حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان منتشر شده و هدف آن گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی است. همچنین ارتقای نیروی انسانی متخصص و توسعه بازار های کارآمد برای ارائه خدمات و فراوری محصولات در حوزه علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم و فناری های شناختی ار دیگر اهدافی است که در آن دنبال می گردد.

در این فراخوان حمایت از فراوری و تجاری سازی پروژه های دانش بنیانی که منجر به تامین زیرساخت های مورد احتیاج برای توسعه بازار های محصولات و خدمات می شوند، از اولویت بالایی برخوردارند و تعامل دانشگاه ها با شرکت های ارائه دهنده محصولات و خدمات برای توسعه این محصولات و خدمات نیز مهم است.

همچنین با توجه به برگزاری دو دوره مسابقه داده کاوی هوشمند به توان شناختی در امسال و ضرورت افزایش توجه به توسعه زیرساخت های نرم لازم برای فراوری محصولات و خدمات کارآمد در این حوزه تاکید شده است که این زیرساخت ها، احتیاجمند توسعه تحقیقات مشترک بین محققان علوم داده، علوم اجتماعی وعلوم شناختی هستند.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری در این فراخوان از مراکز و گروه های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و فراوری محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری نموده است.

یاری به توسعه اکوسیستم فناوری و ارائه خدمات نوین این حوزه در کشور از مهم ترین اهداف این فراخوان است، بنابراین پروپوزال هایی که علاوه بر فراوری هر یک از آیتم ها، به تجاری سازی جهت ارائه خدمات آینده آن آیتم نیز می پردازد، از اولویت بالاتری نسبت به پروپوزال هایی که صرفا به فراوری یک آیتم می پردازند، برخوردارخواهند بود.

علاقه مندان واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وبسایت www.cogdatasci.cogc.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فراخوان، حمایت از استارتاپ ها؛ بازار محصولات علوم شناختی رونق می گیرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان، حمایت از استارتاپ ها؛ بازار محصولات علوم شناختی رونق می گیرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید