کرونا چه بر سر رعد و برق آورد؟

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، تهیه کننده رعد و برق مسائل فنی و دشواری ساخت در دوران کرونا را دلیل تاخیر یک روزه در پخش این سریال مطرح نمود.

کرونا چه بر سر رعد و برق آورد؟

داود هاشمی درباره علت تاخیر یک روزه در پخش سریال ماه رمضان شبکه تهران به وبلاگ بازسازی ساختمان شرح داد: به خاطر مسائل فنی شب گذشته به پخش نرسیدیم. ما همزمان با آغاز تصویربرداری سریال، یک گروه داشتیم که برایمان جلوه های ویژه کامپیوتری را انجام می دادند. حجم این کار زیاد و سخت است. الان که روزهای خاتمهیِ پروژه است، همزمان جلوه های کامپیوتری انجام می گردد و بعد قسمت ها به دوستان پس فراوری برای صداگذاری و موسیقی داده می گردد. به خاطر این مسائل فنی با یک روز تأخیر در خدمت بیننده ها هستیم.

هاشمی با بیان اینکه او و علیرضا افخمی (کارگردان سریال) حدودا 20 ماه است که درگیر این پروژه هستند، درباره ایده ساخت سریال رعد و برق مطرح کرد: در سال 98 که سیل آمده بود، این ایده به ذهن آقای افخمی رسید و پیشنهاد کرد و دوستان صداوسیما هم استقبال کردند.

در زمان سیل، آقای افخمی با یک دوربین همراه با یکی از دوستان، از محل تصویربرداری می کردند و بعد از دو ـ سه ماه، ما تحقیقات جدیِ میدانی و کتابخانه ای را آغاز کردیم. حدود هفت ماه تحقیق و 13 ماه هم تصویربرداری کردیم که هنوز هم تمام نشده است و همچنان هم مشغول تصویربرداری هستیم. قسمت هایی را که آقای افخمی تدوین می نماید، اگر پلانی جا مانده باشد یا قرار باشد نمایی دوباره تکرار گردد، استودیویی در تهران داریم که در آنجا تصویربرداری می کنیم.

این تهیه کننده درباره تاثیر بیماری کرونا بر ساخت سریال رعد و برق، گفت: خیلی اذیت شدیم. قرار بود هشت قسمت را در گرگان بگیریم، 5-6 قسمت در لرستان و بقیه اش در خوزستان تصویربرداری گردد اما به خاطر شرایط کروناییِ خوزستان، اجازه ندادند در آنجا کار کنیم و محدودیت ها ایجاد شد. آقای افخمی مجبور شد کلی از فیلم نامه هایی را که نوشته بود کنار بگذارد و دوباره فیلم نامه بنویسد. بیش از 95 درصد از این سریال را در استان گلستان ساختیم.

هاشمی در خاتمه گفت: آنقدر خاطرات جذاب و حوادث و اتفاقات در سیل بود که این سریال قابلیت 100 قسمت شدن را هم داشت اما چون زمان نبود و پروژه سنگین و خسته کننده ای بود، ما ترجیح دادیم همین 30 قسمت را تهیه کنیم تا ببینیم بعدش خدا چه می خواهد.

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، اولین قسمت از سریال رعد و برق به نویسندگی و کارگردانی بهروز افخمی و تهیه کنندگی داود هاشمی، با یک روز تأخیر از پنجشنبه ـ 26 فروردین ماه ـ روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا چه بر سر رعد و برق آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چه بر سر رعد و برق آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید