خبرنگاران وزیر دادگستری آمریکا متهم به کارچاق کنی ترامپ شد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، تهران- خبرنگاران- دموکرات های کنگره آمریکا، وزیر دادگستری این کشور را متهم کردند که کارچاق کن ترامپ است و در نظام قضایی مداخله سیاسی می نماید.

خبرنگاران وزیر دادگستری آمریکا متهم به کارچاق کنی ترامپ شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، جرالد ندلر رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه شب در یک جلسه استماع گفت که ویلیام بار وزیر دادگستری این کشور هیچ کاری برای اصلاح بی عدالتی نمی کند، بلکه کارچاق کن ترامپ است.

ندلر که قصد داشت وزیر دادگستری را برای توضیحات به مجلس نمایندگان احضار کند، تاکید نمود: او به ما نشان داده است که مجموعه ای از قوانین برای دوستان رییس جمهوری وجود دارد، و مجموعه دیگری از قوانین برای بقیه است.

اما بار در حالی به صورت داوطلبانه خاطرنشان کرد ماه بعد برای حضور در نشست شهادت دهی به کمیته قضایی مجلس نمایندگان می رود، که در نشست امروز دو تن از کارمندان وزارت دادگستری آمریکا علیه او شهادت می دادند.

جلسه استماعی درباره عملکرد وزیر دادگستری آمریکا پس از آن تشکیل شد که او در فرایند دادگاه دو تن از نزدیکان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مداخله و اقدام به اخراج دادستانی کرد که درباره وکیل شخصی ترامپ تحقیق می کرد. بار همچنین به دلیل رفتار خشن ماموران اعمال قانون در مقابله با تظاهرنمایندگان در هفته های اخیر هدف انتقاد است.

آرون زلنسکی دادستان فدرال آمریکا که در جلسه شهادت دهی چهارشنبه کنگره حضور داشت، گفت که دفتر دادستانی واشنگتن از بالاترین سطوح دولت تحت فشار بود که مجازات مورد درخواست خود برای راجر استون دوست نزدیک ترامپ را پس بگیرد.

زلنسکی همچنین گفت که استون در جریان محاکمه اش امتیازاتی دریافت می کرد که او هرگز در عمر حرفه ای خود ندیده است. زلنسکی پس از آنکه مقام های وزارت دادگستری درخواست محکومیت هفت تا نه سال برای استون را کاهش دادند، از این پفراینده استعفا داد.

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، بعضی اعضای دموکرات کنگره آمریکا پیشتر درخواست کردند که بار به دلیل برکناری دادستان نیویورک که به گفته آن ها دخالت در امور قضایی به شمار می رود، استیضاح گردد.

الیزابت وارن سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست روز گذشته برکناری این دادستان را سوء استفاده آشکار از قدرت دانست و گفت که بار یا باید استعفا دهد یا کنگره او را استیضاح کند.

پیشتر شایعه استعفای جفری برمن دادستان ناحیه جنوبی نیویورک که در حال آنالیز پفراینده مالیاتی ترامپ و خانواده او بود، منتشر شد اما او شامگاه آدینه این ادعا را رد کرد و گفت تا زمانی که او را برکنار ننمایند، به کار خود ادامه می دهد.

اما کمی بعد خبر برکناری این دادستان در رسانه های آمریکا منتشر شد و بار خاطرنشان کرد اخراج برمن به پیشنهاد او و به دستور ترامپ اجرا شده است؛ این در حالی است که ترامپ این ادعا را رد نموده و گفت که دخالتی در این اخراج نداشته است.

در پی این اخراج، دموکرات های کنگره آمریکا بحث استیضاح بار را مطرح کردند اما رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور این کار را بی فایده دانست و از دموکرات ها خواست به جای آن برای متوقف کردن 50 میلیون دلار از بودجه وزارت دادگستری کوشش نمایند.

وی بار را متهم به مانع تراشی در مقابل تحقیقات دادستان نیویورک درباره ترامپ و نزدیکانش کرد و جمهوریخواهان سنا را فاسد دانست و گفت که آن ها هرگونه استیضاح وزیر دادگستری را ناکام خواهند گذاشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر دادگستری آمریکا متهم به کارچاق کنی ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر دادگستری آمریکا متهم به کارچاق کنی ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید