خبرنگاران کنترل خودروها در ورودی های سقز تشدید شد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، سنندج - خبرنگاران - فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه ورود هر گونه افراد غیر سقزی و مسافر به سقز ممنوع است، گفت: کنترل ورودی و خروجی های این شهرستان برای قطع انتقال ویروس کرونا بشدت تشدید شد.

خبرنگاران کنترل خودروها در ورودی های سقز تشدید شد

کامیل کریمیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بازسازی ساختمان گفت: از روز برابر اقدامات گذشته، ورود هرگونه مسافر و افراد غیر سقزی به شهرستان ممنوع و این موضوع با همکاری نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان به شدت اجرا و پیگیری می شود.

کامیل کریمیان از کنترل و مسدود شدن ورودی های شهر سقز به طور کامل و ممنوعیت ورود مسافر به سقز خبر داد و گفت: خانه امن ترین مکان برای دوری از ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن است بنابراین مردم در خانه بمانند و از عبور و مرور غیرضروری در شهر خودداری کنند.

وی با بیان اینکه چون این تمهیدات در شهرهای اطراف هم پابرجاست به شهروندان سقزی توصیه کرد از مسافرت به شهرهای همجوار و خروج از شهر پرهیز کنند و با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در منزل با این ویرووس منحوس مبارزه کنند.

کریمیان تاکید کرد: کسانی که الان در مسافرت بسر می برند، سریعا به شهر محل اقامت خود برگردند و کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند و کماکان تا نابودی این ویروس کشنده در خانه بمانند.

وی خطاب به مسافرانی که در طول راستا بازگشت به شهرهای محل اقامت خود هستند، گفت: کسانی که در حال مسافرت هستند باید بدون ورود به شهرهای همچون سقز در راستاهای کنارگذر و کمربندی به مقصد اصلی حرکت کنند.

فرماندار ویژه سقز یادآور شد: امروز در ورودی های این شهرستان، اکیپ های از نیروهای نظامی و انتظامی و هلال احمر مستقر و حضور داشتند که امید است این رویه تا خاتمه نابودی ویروس کرونا ادامه داشته باشد.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار گرفته است.

با ابتلای 21 نفر دیگر از ظهر روز چهارشنبه 6 فروردین تا ظهر روز پنجشنبه به بیماری کرونا، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان به 318 نفر افزایش یافت.

از 764 نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا نتیجه 318 مورد مثبت و 401 مورد هم منفی بود و نتیجه آزمایش 45 نفر نیز هنوز تعیین نشده است.

در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان در ابتلای قطعی به ویروس کرونا شامل سقز 114 نفر، بانه 64، سنندج 66، کامیاران 11، قروه 24، مریوان 8، دیواندره 10، بیجار 16، دهگلان 3 و سروآباد نیز 2 نفر است.

تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان تا به امروز 40 نفر است که از این تعداد در سقز 17 نفر، سنندج 3 نفر، قروه 6 نفر، بانه 8 نفر، مریوان، بیجار و کامیاران هر کدام 2 نفر بخاطر این بیماری جان باخته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کنترل خودروها در ورودی های سقز تشدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کنترل خودروها در ورودی های سقز تشدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید