پکن واشنگتن را به تلافی تهدید کرد

به گزارش وبلاگ بازسازی ساختمان، ایرنا نوشت: به دنبال اظهارات واشنگتن در خصوص تحریم احتمالی چین بر اساس قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ چین امروز دوشنبه هشدار داد که اگر ایالات متحده اصرار به تضعیف منافع پکن در هنگ کنگ داشته باشد کند چین نیز اقدامات متقابل انجام خواهد داد.

پکن واشنگتن را به تلافی تهدید کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس خبری در پکن با اشاره به اینکه آمریکا در کوشش است به امنیت ملی چین آسیب برساند توضیح داد: پکن در خصوص اظهارات رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید مبنی بر احتمال تحریم چین بر سر مساله هنگ کنگ واکنش شدیدی نشان خواهد داد.

لایحه امنیتی هنگ کنگ که هم اکنون در کنگره ملی چین در حال آنالیز است واکنش هایی را از سوی کشورهای غربی و آمریکا برانگیخته است به ویژه مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده که اظهارات مداخله جویانه اش در امور چین واکنش مقام های این کشور را در پی داشت، تهدید به تجدید نظر در ارزیابی واشنگتن درباره یک کشور با دو سیستم و وضع خودمختاری هنگ کنگ کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین ضمن مخالفت با تحریم های آمریکا علیه چین بر مساله سینکیانگ گفت که این اقدامات واشنگتن بیانگر دخالت آمریکا در امور داخلی چین است و آن را نمی پذیریم.

دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته 9 شرکت چینی را به دلیل آنچه مرتبط بودن با نقض حقوق بشر اویغورها در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین عنوان نموده است تحریم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین امروز دوشنبه در پاسخ به گزارشی مبنی بر اینکه وزارت حمل و نقل آمریکا از شرکت های حمل و نقل چین خواسته است که برنامه های پروازی و سایر جزئیات خود را تا 27 ماه می / 7 خرداد/ ثبت نمایند گفت که با همه محدودیت های آمریکا علیه خطوط هوایی چینی مقابله می نماید.

جائو لیجیان گفت: محدودیت های پروازی اعمال شده توسط پکن برای همه خطوط هوایی یکسان است و به دلیل کوشش برای مهار خطرات مرتبط با کرونا است.

دولت آمریکا اواخر روز آدینه دولت چین را متهم کرد که از سرگیری پرواز شرکت های آمریکایی به چین را غیرممکن ساخته است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پکن واشنگتن را به تلافی تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن واشنگتن را به تلافی تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید