اخبار مجلس

قالیباف: امام راحل با تمام وجود به معجزه مردم اعتقاد داشت

تهران (پانا) - رئیس مجلس نوشت: پیروی از آن مرد الهی و حراست از نهاد مقدس جمهوری اسلامی که بر دو پایه مردم باوری و خداباوری پایدار است، تنها رمز پیروزی است.

25 تیر 1400

اعطا: شهرداری برنامه ای برای انجام مصوبات بر زمین مانده شورا ندارد

عضو شورای شهر تهران از هیات رییسه شورا خواست که در ماه های پایانی شورا، تدبیری اتخاذ شود که بخشی از مصوبات روی زمین مانده شورای شهر به نتیجه برسد.

2 تیر 1400

اصلاح فرایند مدیریت پسماند در پایتخت، طرحی برای کاهش زباله گردی خبرنگاران

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برای زیست پذیر ماندن پایتخت الزامی جز اصلاح فرایند مدیریت پسماند نیست، گفت: دستاورد طرح جامع مدیریت پسماند، کاهش زباله گردی و بهبود منظر شهری است.

10 اردیبهشت 1400

جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای استان

سردار علی اکبر جاویدان از آمادگی کامل و صد درصدی پلیس کرمانشاه برای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ایام نوروز 1400 خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در حوزه کاری انتظامی اتخاذ شود همکاران ما به صورت کامل آن را اجرایی خواهند کرد.

26 فروردین 1400

خبرنگاران شادمانه های نوروزی در بهار کرونایی گناباد

گناباد- خبرنگاران- در روزهای پایانی فصل زمستان جلوه های هزار رنگ بهار آغوش خود را گشوده و به زندگی حال و هوای دیگری می دهد، این تغییر میمون با شادمانی مردم در آیین های فرهنگی مختلف، نشاط بخش حیات اجتماعی است.

17 فروردین 1400

40 هزار گشت خودرویی و پیاده در نوروز فعال هستند

تهران (پانا) - فرمانده نیروی انتظامی کشور از به کارگیری بیش از 270 هزار نفر در قالب 40 هزار گشت خودرویی و پیاده برای اجرای طرح اقتدار نوروزی خبر داد.

16 فروردین 1400

قوه قضائیه مجاز به فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد خود شد خبرنگاران

مجلس در مصوبه ای به قوه قضائیه مجوز داد تا اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد خود را به فروش برساند.

12 فروردین 1400

قانون تسرّی با موافقت دولت در لایحه بودجه 1400 گنجانده می شود

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به سختی ها و مسائل شغل زندانبانی تأکید کرد: در راستای جبران این سختی ها و با پیگیری های اجرا شده، اجرای قانون موسوم به تسرّی که در سال 91 تصویب و تا به امروز اجرا نشده بود، با موافقت دولت در لایحه بودجه 1400 گنجانده خواهد شد. ...

19 آذر 1399

عبدالله: بازگشت به امارت اسلامی قصه 20 سال پیش است

اگرچه بیش از چهار دهه از درگیری و جنگ در افغانستان می گذرد، اما هنوز راه صلح، سخت و سخت می نماید؛ زیرا آن ها که بر طبل جنگ می کوبند، هنوز سلاح خود را کنار نگذاشته اند. در یک سو مذاکراتی بین طرف آمریکایی و طالبان در دوحه اجرا شده و بعد از توافق آنها، اعضای...

7 آذر 1399

ملی گرایان اسکاتلند بار دیگر ساز همه پرسی استقلال را کوک کردند

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند از حزب ملی گرا روز سه شنبه اعلام کرد مشغول تهیه پیش نویس لایحه ای برای همه پرسی استقلال از بریتانیا است که در آن اصل پرسش و زمان دقیق برگزاری همه پرسی نیز معین شده است. خانم استورجن چنین وعده داد که این لایحه تا پیش از...

26 مهر 1399

سیاست های ارزی، کمبود مواد اولیه را تشدید کرده است

در نشست رئیس و هیات رئیسه اتاق ایران با هیات رئیسه و اعضای هیات نمایندگان اتاق شیراز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اتاق در سال 98، مسائل مربوط به کارت بازرگانی و سامانه تجارت مطرح شد. همچنین بی توجهی دولت به مسائل ارزی، کاهش صادرات و در نتیجه دغدغه های...

14 مهر 1399

قانون نظارت بر نمایندگان ناقص است ، ریش و قیچی دستِ مجلس است

محمد بهادری با اشاره به اینکه ریش و قیچی نظارت بر نمایندگان در دست خود مجلس است گفت: نظارت بر رفتار نمایندگان در قوانین کشور ما مغفول مانده و نماینده به نوعی مصون از نظارت است که این مسئله به عنوان یکی از نواقص مهم نظام انتخاباتی ما محسوب می گردد. ...

3 مهر 1399

آمریکا بار دیگر ایران را به دخالت در انتخابات متهم کرد

فارس نوشت: یک نهاد رسمی آمریکا امروز جمعه در بیانیه ای ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور متهم کرده است.

25 شهریور 1399

بازرس اخراج شده وزارت خارجه آمریکا علیه پمپئو افشاگری کرد

فارس نوشت: بازرس کل وزارت خارجه آمریکا که ماه گذشته میلادی توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور اخراج شد اطلاعات جدیدی درباره مسائل منجر به اخراج خودش پرده برداشته است.

22 مرداد 1399

متن کامل گزارش آژانس؛ تائید ادامه راستی آزمایی ایران به رغم شیوع کرونا

تازه ترین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تائید می نماید که این سازمان به رغم آثار منفی شیوع کرونا، به راستی آزمایی درباره فعالیت های هسته ای ایران درچارچوب موافقت نامه پادمانی ادامه داده است.

20 مرداد 1399

پکن واشنگتن را به تلافی تهدید کرد

ایرنا نوشت: به دنبال اظهارات واشنگتن در خصوص تحریم احتمالی چین بر اساس قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ چین امروز دوشنبه هشدار داد که اگر ایالات متحده اصرار به تضعیف منافع پکن در هنگ کنگ داشته باشد کند چین نیز اقدامات متقابل انجام خواهد داد.

6 مرداد 1399

مجلس یازدهم به جای آتش زدن برجام قوانین مادر را تصویب کند

یک وکیل دادگستری گفت: پیشنهادم به مجلس آینده(مجلس یازدهم) این است که اصول قانون اساسی را بخوانند؛ چراکه اعمال قوه مقننه باید به وسیله مجلس بگذرد و اگر مانند مجلس گذشته کار نمایند، مجلس در حاشیه قرار می گیرد.

2 مرداد 1399

رقم حقوق نمایندگان مجلس بالاخره اعلام شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی از بعد نظارتی، 3 هزار و 85 سوال از دولت پرسیدند که از این تعداد در 461 مورد در کمیسیون ها از پاسخ های وزیر قانع نشدند.

21 تیر 1399

پورمختار: اکثریت مجلس دهم حامی دولت بودند ، با تهدید دولت، نمایندگان عقب نشینی می کردند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: متاسفانه چون اکثریت مجلس دهم از فراکسیون امید و یاری نماینده آن ها فراکسیون مستقلین بود نتوانستد به خوبی عمل نمایند و فقط حامی دولت بودند و بیشتر مطالبات دولت را در اولویت قرار می دادند

8 تیر 1399

نتیجه اعتراضات به واگذاری کشت و صنعت مغان ، از اعلام جرم دیده بان عدالت تا افشای پشت پرده!

افشاگری اخیر نماینده مجلس در خصوص دست های پشت پرده واگذاری کشت و صنعت مغان، نتیجه اعتراضات مردمی اردبیل در یک سال گذشته بود.

8 خرداد 1399